Ochrona komórek
Wspomagania zdrowia organizmu, dzięki wspołdziałaniu likopenu, polifenoli z winogron i zielonej herbaty oraz witamin E i C.
Praca serca
Sprzyjanie prawidłowemu działaniu serca
Silne mięśnie
Utrzymanie masy mięśniowej na bezpiecznym poziomie, a przez to ochrona stawów - odpowiedni poziom białka (26%), wysoka zawartości L-karnityny, siarczanu chondroityny i glukozaminy oraz kwasow tłuszczowych omega 3 (EPA/DHA).
Specjalny krokiet
Łatwiejsze chwytanie granulek i zachęcenie psa do żucia karmy.
Rozwiązanie żywieniowe opracowane dla dorosłych psów powyżej 15 - tego miesiąca, rasy bokser ( opis rasy na końcu karty produktu). Odpowiedni poziom białka (26%) zapewnia utrzymanie masy mięśniowej, a wysoka zawartość L-karnityny ułatwia mięśniom efektywne wykorzystanie energii i spalanie rezerw tłuszczowych. Receptura karmy sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu serca i wspomaga optymalną kurczliwość mięśnia sercowego. Karma wzbogacona jest w taurynę oraz kwasy tłuszczowe EPA-DHA.
Specjalny kształt krokieta ułatwia chwytanie i zachęca psa do żucia karmy.
Opakowanie 12 kg
Skład:
ryż, tłuszcze zwierzęce, izolat białka roślinnego*, kukurydza, suszone mięso drobiowe, suszone białko wieprzowe, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, włókno roślinne, pulpa buraczana, olej sojowy, olej rybny, suszone pomidory, olej koprowy, wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów), hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny). DODATKI (na 1 kg karmy): Dodatki dietetyczne: Witamina A: 22300 UI, Witamina D3: 700 UI, E1 (Żelazo): 36 mg, E2 (Jod): 2,5 mg, E4 (Miedź): 12 mg, E5 (Mangan): 48 mg, E6 (Cynk): 181 mg, E8 (Selen): 0,09 mg, Tauryna: 2,3 g, L-karnityna: 830 mg - Dodatki technologiczne: Trifosforan pentasodu: 3 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze. SKŁADNIKI ANALITYCZNE: Białko surowe: 26% - Oleje i tłuszcze surowe: 20% - Popiół surowy: 6,4% - Włókno surowe: 2,5% - EPA/DHA: 4 g/kg. *L.I.P.: białko wyselekcjonowane ze względu na bardzo wysoką przyswajalność.
Wartości odżywcze:
Kwas arachidonowy (%) 0.07
Sole mineralne (%) 6.4
Włókno surowe (%) 2.7
Włókno pokarmowe (%) 6.8
EPA+DHA (%) 0.41
Tłuszcze (%) 20.0
Kwas linolowy (%) 3.19
Energia metaboliczna (obliczona wg NRC85) (kcal/kg) 3901.5
Energia metaboliczna (mierzona) (kcal/kg) 4145.0
Wilgotność (%) 8.0
Bezazotowe substancje wyciągowe (NFE) (%) 36.9
Kwasy tłuszczowe omega 3 (%) 0.81
Kwasy tłuszczowe omega 6 (%) 3.36
Białka (%) 26.0
Skrobia (%) 32.8Inne Ilość
Arginina (%) 1.48
DL-metionina (%) 0.55
Chlorek glukozaminy (mg/kg) 1093.0
Polifenole z zielonej herbaty i winogron (mg/kg) 150.0
L-karnityna (mg/kg) 830.0
L-lizyna (%) 1.01
Luteina (mg/kg) 5.0
Metionina - cystyna (%) 0.94
Tauryna (mg/kg) 2300.0
Biotyna (mg/kg) 2.97
Cholina (mg/kg) 2500.0
Kwas foliowy (mg/kg) 15.6
Witamina A (UI/kg) 30000.0
Witamina B1 (tiamina) (mg/kg) 49.7
Witamina B12 (kobalamina) (mg/kg) 0.16
Witamina B2 (ryboflawina) (mg/kg) 49.7
Witamina B3 (niacyna) (mg/kg) 490.0
Witamina B5 (kwas pantotenowy) (mg/kg) 148.1
Witamina B6 (pirydoksyna) (mg/kg) 77.3
Witamina C (mg/kg) 300.0
Witamina D3 (UI/kg) 700.0
Witamina E (mg/kg) 750.0
Chlor (%) 0.55
Miedź (mg/kg) 19.0
Jod (mg/kg) 2.6
Żelazo (mg/kg) 199.0
Magnez (%) 0.07
Mangan (mg/kg) 61.0
Potas (%) 0.8
Selen (mg/kg) 0.12
Sód (%) 0.2
Cynk (mg/kg) 217.0
Opis rasy bokser
Dzisiejsze Boksery są potomkami rasy Bullenbeisser, obecnie już nie istniejącej. Zadaniem tych psów były polowania, podczas których chwytały zwierzynę i przytrzymywały ją do przyjścia myśliwego. Były też używane do zaganiania bydła. Najlepsze osobniki miały dużą wartość. Cechą psów, która ułatwiała im pracę z myśliwymi był przodozgryz (do dzisiaj obecny u Bokserów). Były szybkie i bardzo sprawne fizycznie. Za pierwszą sukę tej rasy uważa się Meta von der Passage, która znajduje się w rodowodach bokserów. Boksery były także wykorzystywane jako psy stróżujące. Na terenie Niemiec boksery zostały zarejestrowane i spopularyzowane w XIX wieku. W Polsce psy tej rasy pojawiły się po I Wojnie Światowej. Ówczesne boksery nie przetrwały kolejnej wojny i dopiero w latach pięćdziesiątych na nowo odbudowała się populacja rasy. Dzięki swoim pozytywnym cechom zyskał popularność jako pies towarzyszący i pracujący.
pochodzenie: Niemcy
wysokość (w kłębie):53- 63cm
samce 57- 63cm
samice 53- 59cm
waga: 25- 32kg
samce 30kg<
samice 25-27kg
klasyfikacja FCI: Grupa 2
Sekcja 2.1 Molosy, typ dogowaty
(rasa podlega próbom pracy)
Pielęgnacja i zdrowie
Codzienna pielęgnacja bokserów nie jest kłopotliwa. Krótką sierść wystarczy regularnie oczyszczać z martwych włosów. Nie powinno się nadużywać kąpieli i stosować je tylko jeśli są konieczne. Skórę między fałdami na pysku należy regularnie oczyszczać, gdyż jest to doskonałe miejsce do rozwoju grzybów i bakterii powodujących infekcje. Jest to rasa bardzo wrażliwa. Mogą się pojawiać alergie różnego pochodzenia, m.in. pokarmowe i kontaktowe. Ze względu na krótką sierść są narażone na zmiany pogodowe, które w konsekwencji skutkują przeziębieniami w okresie jesienno-zimowym. Boksery to psy brachycefalicze (o skróconej kufie) przez co źle znoszą upały. Budowa czaszki uniemożliwia skuteczne chłodzenie organizmu w czasie gorąca. Nie należy ich forsować podczas wysokich temperatur. Podstawą dobrego zdrowia jest zbilansowana dieta ze składnikami dobrej jakości. Częściej niż inne rasy zapadają na choroby nowotworowe, dlatego tak ważne jest regularne odwiedzanie lekarza weterynarii i sprawdzanie każdego niepokojącego objawu. Mogą pojawić się problemy z kręgosłupem i dysplazja (często w postaci nie dającej objawów- mocne umięśnienie psa wspomaga stawy biodrowe). Zdarzają się problemy z sercem i układem krążenia. Psy o białym umaszczeniu mogą być połowicznie lub całkowicie głuche co jest bardzo częstym połączeniem. Z tego powodu eliminuje się z dalszej hodowli osobniki, których biały kolor sierści stanowi więcej niż 1/3 okrywy włosowej. Decydując się na szczeniaka tej rasy należy wybierać jedynie sprawdzone hodowle, w których psy są regularnie badane.
Charakter i zachowanie
Boksery to psy bardzo przywiązujące się do właściciela. Kochają wszystkich domowników i doskonale strzegą domowego bezpieczeństwa. Uwielbiają dzieci i są w stosunku do nich cierpliwe. Ze względu na fakt, że boksery lubią energiczną zabawę należy mieć oko na ich kontakty z bardzo małymi dziećmi. Dobrze toleruje inne zwierzęta w domu, ale do obcych psów zachowuje dystans i sprowokowany może bronić właściciela. Szkolenie boksera trzeba zacząć wcześnie i kontynuować w dorosłym z życiu psa. Lubią współpracować z właścicielem i odpowiednio motywowane są proste w szkoleniu. Jedynym problemem jest łatwość w rozpraszaniu uwagi, ale przy umiejętnym prowadzeniu boksery skupiają się na właścicielu. Jedynie szkolenie metodami pozytywnymi może dać oczekiwany efekt, w innym wypadku boksery szybko się zniechęcają i odmawiają współpracy. Nauka posłuszeństwa przynosi dobre rezultaty, jeśli oczekiwana nagroda dla psa jest bardzo atrakcyjna. Z entuzjazmem wykonają wtedy wszystkie polecenia. Ułożone psy są karne i nie starają się dominować. Psy tej rasy są bardzo żywiołowe i aktywne. Dorosłe osobniki bawią się i szaleją jak szczeniaki w zasadzie przez całe życie. Z pozoru spokojny, dostojny dorosły pies po rzuceniu zabawki zmienia się w wesołego szczeniaka. Nadają się do mieszkania zarówno w mieszkaniu jak i domu, ale muszą mieć zapewnioną codzienną ilość ruchu. Pozbawiony odpowiedniej dawki codziennego wysiłku fizycznego i umysłowego przełoży swoją energię na wyposażenie domu lub starannie przystrzyżony trawnik. Dzięki swojej wytrzymałości i sprawności fizycznej świetnie sprawdzą się w psich sportach a także jako towarzysze sportów ludzkich, np. podczas joggingu. Jako psi domownik podąża wszędzie za właścicielem, lubi wsadzać nos we wszystkie zakamarki i wszystko sprawdzać. Boksery są zaliczane do ras psów służbowych. Odpowiednio wyszkolone potrafią odszukać nielegalnie przemycane substancje, broń i narkotyki. Podejmują tropy pomagając odnaleźć uciekiniera. Nie ufają obcym i są wierne osobie, z którą pracują. Pomagają ratownikom odszukiwać ludzi w gruzowiskach powstających po różnego rodzaju katastrofach. Dzięki swojej wysokiej sprawności fizycznej i dobremu węchowi nadają się do tego idealnie. Spokojnie usposobione osobniki po odpowiednim kursie doskonale pracują w dogoterapii z dziećmi i dorosłymi. Ich pozytywne usposobienie i wszechobecna radość są bardzo pomocne przy prowadzeniu leczenia. Jako psi terapeuci wykazują się cierpliwością i potrafią okazywać radość z przebywania wśród pacjentów.
Ciekawostki
Swoją nazwę rasa wzięła prawdopodobnie charakterystycznej postawie, jaką te psy przyjmują podczas zabawy i starć z innymi psami. Boksery używają przednich łap znacznie częściej i intensywniej niż inne psy. Daje to wrażenie boksowania między psami tej rasy. W połączeniu z muskularną, atletyczną sylwetką stanowi wzorcowy obraz psiego sportowca. Atakujący bokser w pierwszej kolejności używa swojej siły i postawy ciała, dopiero w ostateczności używając zębów.
SKLEP INTERNETOWY:
tel: 608-008-260
sklep@karmazdostawa.pl
Formularz kontaktowy
SKLEPY STACJONARNE:
ul. Umińskiego 16B
(Gocław):
696-533-366
ul. Modlińska 347A
(Białołęka):
666-863-124
SALON GROMERSKI:
666-869-930
ul. Światowida 41
(Tarchomin):
696-533-550
ul. Kazubów 4
(Bemowo):
696-533-325
ul. Gotarda 16 paw.23
(Mokotów):
696-533-393
ul. Patriotów 31
(Falenica):
696-131-366
ul. Pułaskiego 2
(Konstancin):
602-579-843
ZAMÓWIENIA:
BIURO: